EKŞİ MAYA’NIN PEŞİNDE!

Ekşi maya biz de bir saplantı haline geldi herhâlde. İmalathanemiz’in bir dili olsa da konuşsa, ustalarımızla gizli röportajlar yapılsa da gerçekleri bir bir anlatsalar. Hadi ekmek, pizza, börek ve poğaça çeşitlerinde ekşi maya denemekten yana sorun yok ama Kalburabastı tatlısında denemek nedir ya? Utanmasak içtiğimiz Türk kahvelerinin içine bile ekşi maya koyacağız. (Aslında fena fikir değilmiş. Kahve çekirdeklerini ekşi maya ile 24 saat oda sıcaklığında fermante edip sonra çekip kahve yapsak nasıl olur acaba? Ustam haftaya şunu bir deneyelim ya.) Gördüğünüz gibi ekşi maya ile kafayı bozmuş bulunmaktayız. Bu yüzden B&B Pizza ve B&B Gurme’de deneyeceğiniz tüm hamur işlerinde ister sevin ister sevmeyin ekşi maya var. Sonra bu tazelik, çıtırlık, ağızda kalan aroma, doğallık nereden geliyor diye bize sormayın!

B&B Pizza

Ülkemizde ne yazık ki Pizza ile ilgili gerekli Ar-ge çalışmalarının yapılmadığını fark ettik. Bir çok pizza dükkânının camında “Taze Hamur” yazılarının asılı olduğunu gördük, oturduk ve ağladık. Hamur’dan ziyade üzerinde ki malzemeler ve Pizza yanında verilen promosyon ürünlerle satış yapılmaya çalışıldığını gördü bu gözler.

“Pizza + Kola + Patates + Tavuk + Soğan Halkası” menüsünden alanlara Soğanlı Halkalı’dan 1+1 ev hediye!

B&B Pizza’da bu tür promosyonlar göremezsiniz! Oyun ve Yazılım firmasında Steam kodu hediye olur, alışverişlerinde puan kazanırsın, bu puanlarla ücretsiz oyun satın alırsın. B2B E-ticaret sitemizde yapılmayanları yaptık.

Biz gerçek İtalyan pizzası yapmaya çalışıyoruz. Evet “yapmaya çalışıyoruz” diyoruz çünkü daha henüz yolun başındayız. 6-8 aylık Ar-ge ile hemen herkes İtalyan pizzacısı olamaz. Bugüne kadar 1000 üzerinde farklı hamur yaptık ve test ettik. Şu anda gerçekten çok güzel bir tad yakaladık ve bunu geliştirmeye devam ediyoruz. Belki şu anda değil ama 3-5 yıl içinde İtalya’dan gurmelerin “Hadi Türkiye’ye İtalyan Pizzası yemeye” gidelim diyeceklerine eminiz.

Organik ekşi maya ile %13.5 proteinli özel Pizza 00 unu ve Erikli suyu buluşturuyoruz. Bu kankaları 48 saat soğuk fermantasyona bırakıyoruz.(Artık içerde ne yapıyorlar bilmiyoruz) Çanakkale domatesinden yaptığımız ançüezli pizza soslarımıza, el yapımı gerçek mozeralla peyniri ekliyor, Biga Kasap sucuğu ile sizlere buluşturuyoruz.

B & B Pizza şu anda sadece Çanakkale’de. GameTurk eğlence merkezlerimiz gibi orta ve uzun vadede Türkiye’nin farklı illerinde de olacağız. 2020 Mart ayında Franchasing başvurularını değerlendirmeye başlayacağız. Ön şartımız Ekşi Maya’ya gönül vermeniz. Ekşi Maya’ya gönül vermiyorsanız ne kadar para verirseniz verin bayilik vermiyoruz 🙂

B & B Pizza SİTESİ ve BAYİLİK BAŞVURUSU
“Ekşi maya candır, gerisi heyecandır”

B & B GURME

Biz sonradan görme olanlardan değil sonradan gurme olanlardanız! Yazılım sektöründe ki tüm çalışanlar en iyi pizzacı nerededir, hangi hamburgerci hamburger köftesine galeta unu ve baharat basıyor, hangi hamburgerci gerçek gurme burger yapıyor bilir.

Pizza’yı her ne kadar çok sevsekte farklı lezzetleri kendi formüllerimizle yaratmak istedik. Siyah eldiven verip hazır hamburger ekmeği kullanan gurme burger yapmak istemedik. Tüm hamburger ekmeklerimiz kendi ürettiğimiz organik Brioche ekmeğinden (Tabi ki ekşi mayalı! Sormanız hata)

Organik Ciabatta ekmeği ile muhteşem sandviçler hazırladık, kendi imalathanemizde hazırladığımız Mascarpone peyniri ile Cheesecake ve Tiramisuları taçlandırdık. Durum buğdayı ile semolinayı buluşturup hiçbir arkadaşınızla paylaşamayacağınız makarnalar yaptık.

Şu anda sadece Çanakkeldeyiz. Ne yazık ki B & B Gurme’yi 2020 yılında başka bir ilde göremeyeceksiniz. B & B Gurme franchasing başvurularını 2020 yıl sonunda almaya başlayacağız ve 2021 yılında şubeleşmeyi planlıyoruz.

YÖRESEL ÜRÜNLER

Yıllandırılmış ekşi mayamız var, çok özel pizza hamuru karışımımız var, ev yapımı ürünlerimiz var, Çanakkale’nin muhteşem yöresel ürünleri var neden mağazalarımızda satışını yaptığımız ürünleri internet üzerinde de satmıyoruz? fikrinden yola çıktık. Alanında tek keyword domain olan yoreselurunler.com’u da Ntroy bünyesine dahil edince başlangıcı yaptık. Acelemiz yok yavaş yavaş büyüyeceğiz, bir anda sistemimize yüzlerce ürün eklemeyeceğiz. Kendi mutfağımızda ve mağazalarımızda kullanmadığımız hiç bir ürünü müşterilerimize satmıyoruz!

 

ALIŞVERİŞ YAP

Bu Ntroy’da içeceğiniz kolaları bile kontrol edin derim. Ona bile ekşi maya koymuş olabilirler. Ya burada ustalara 1000 tane hamur yaptırıp test ettiriyorlar resmen işgence var! Rüyalarımda bile ekşi maya görür oldum. Çavdar ve Tam buğday ekşi mayaları ellerinde küreklerle evimin önünü gelmişler “Bugün bizi beslemedin yamuk yaptın hesap ver!” diye bağırıyorlar. Neyse şimdi ben imalathaneye kaçıyorum daha ekşi mayalı cupcake deneyeceğiz!

Mascarpone Elif, Ntroy

Valla Bilişim sayfasındaki yorumum tutmuş çok like almış. Bunun üzerine Ntroy’dan beni aradılar Pizzalar’ın büyük boy olduğunu söylediler çok sevindim. Pizzaları henüz daha yemedim ama süperler yok böyle bir lezzet. Herkes mutlaka yemeli! (Acaba bu yorumdan sonra pizzanın yanında kolada hediye ederler mi? dur bakalım beni arayan numarayı ben geri bir arıyım…)

Abuzittin Kopuver, Yolunda A.Ş